Genel

En İyi Xenforo Hosting Hizmeti Sağlayan Yerli Firma

Forum sitesi kurmak tıpkı bir blog kurmak kadar kolay, ancak zor olan forum sitenize uygun hosting bulmak. Çünkü forumlar çok kaynak tüketir ve özel gereksinimleri vardır. Bu yazımızda en kaliteli xenforo hosting hizmet sağlayıcılarını paylaşacağız.

Çoğu insan forumların öldüğünü belirtse de insanları bir araya getirmek ve bir paylaşım ortamı oluşturmak için forum sitesi açmak hala tercih edilen bir yöntem. Bloglar kadar popüler olmasa da Türkiye’de ve dünyada bir çok büyük forum sitesi mevcut.

Xenforo gelişmiş bir forum yazılımıdır.

Neden Xenforo?

Ücretli ücretsiz bir çok forum yazılımı var, bunlardan en popülerleri ücretsiz olan mybb ve ücretli olan vbulletin, IPB ve xenforo.

Malesef ücretsiz versiyonları pek tavsiye etmiyorum çünkü destek ve özelleştirme konusunda yeterli yardımı bulamayabilirsiniz. Forum işinde ciddiyseniz en iyisi ücretli yazılımlardan bir tanesini seçmek ve bunların arasından parlayan bir yıldız olan Xenforo’yu kullanmak.

Xenforo, kullanımı kolay, özelleştirme ve eklenti seçenekleri çok fazla olan, güçlü ve güvenli bir yazılımdır.

Tümleşik seo araçları mevcuttur. Yani fazladan seo çalışması yapmanız gerekmez.

Vbulletin ve IPB’ye göre ucuzdur.

En İyi Xenforo Hosting Sağlayıcıları

Yaklaşık 4 yıldır küçük bir forum sitesi işletiyorum. İngilizce öğretmenlerine yönelik kaynak paylaşımları yaptığım bir forum sistemi. Önceleri sitemi Godaddy sunucularında barındırıyordum ancak üye sayısı ve ziyaretçi sayısı arttığında bu şirketin paylaşımlı paketleri yetmemeye başladı ve paket yükseltme de çok pahalıya patlıyordu.

Bende sitemi Türkiyeye taşımaya karar verdim ve ne olduysa ondan sonra oldu. Türkiyede bir çok hosting şirketi xenforo barındırmak konusunda sorunlu.

Örneğin en iyi hosting şirketleri arasında sayılan veridyenin xenforo desteği yok.

Bogahosting xenforo desteği sunduğunu söylüyor, hakikaten sitenizi barındırabiliyorsunuz da, ancak sorunlar bitmiyor. Siteniz sürekli sunucu hatası veriyor ve verim alamıyorsunuz. Ben bogahosting’den sitemi taşıyalı çok oldu, umarım bu süre içerisinde sorunları çözmüşlerdir.

Sonrasında teknosos şirketini denedim. Bu konuda iddialılar ve iyi yol katediyorlar, ancak sunucu hataları bu sitede de var ve malesef istemediğim halde buradan da sitemi taşımak zorunda kaldım.

#1 Turhost

Son durağım ise Turhost oldu. Hiç öyle xenforo hosting sağlıyoruz gibi bir iddiaları olmamasına rağmen paylaşımlı paketleri xenforoyu destekliyor ve sitemi taşıdığımdan beri herhangi bir hata almadım. Destek sistemleri diğerlerine göre biraz yavaş olsa da genelde çözüm odaklılar. İşin aslı destek sistemini kullanmaya da pek gerek kalımıyor doğrusu.

Şu ana kadar denediğim şirketler arasından en iyi xenforo hosting sağlayıcısı Turhost, siz de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Turhost Xenforo Hosting

Turhost firmasından indirimli xenforo hosting almak için şu bağlantıya tıklayın: Turhost

Fazladan %15 indirim için wptr kodunu kullanın.

Siz de memnun kaldığınız hosting şirketlerini burada paylaşarak forum sahiplerine yardımcı olabilirsiniz.

Write A Comment