En İyi Ücretsiz WordPress Blog Temaları [2021]

WordPress’in en güzel taraflarından bir tanesi milyonlarca ücretsiz eklenti ve temaya sahip olması. Ancak zor olan şey bu ücretsiz temalar arasından gerçekten kaliteli olanları seçebilmek.

Bu yazımda, ki uzun bir aradan sonra ilk yazım, en iyi ücretsiz wordpress temalarını paylaşacağım. Umarım sizin de işinize yarayacak temalar olur.

En iyi Ücretsiz WordPress Temaları

Bu listede yer alan temaları hangi kriterlere göre seçtim, öncelikle bunu belirtmem gerekiyor. Seçtiğim temalar öncelikle hız ve seo konusunda sonra ise kişiselleştirilebilmesi baz alınarak seçildi.

Hadi başlayalım.

#1 Blocksy

Blocksy temiz kodlanmış ve hızlı bir tema. Ayrıca kişiselleştirme olanakları da fazla. Geliştirici bu temanın sayfa oluşturucu eklentilerle tamamen uyumlu bir şekilde çalışacağını da ifade ediyor. Bu şu demek; elementor gibi eklentileri kullanarak sınırları aşabilirsiniz.

#2 Occasio

Occasio almanlar tarafından geliştirilmiş bir tema. Oldukça basit ve sade bir görünüme sahip. Bu belki beklentilerinizi karşılamayabilir ancak hemen vazgeçmeyin. Sadece bir eklenti kullanarak oldukça kullanışlı magazin, haber yerleşimleri yapabilirsiniz.

#3 Hueman

Hueman teması en eski wordpress temalarından bir tanesi olmakla birlikte en istikrarlı ve sağlam temalardan bir tanesi aynı zamanda. Eğer magazin stili temalardan hoşlanıyorsanız başlangıç için harika bir seçenek olabilir.

Bu tema hız bakımından sizi hayal kırıklığına uğratmaz, kişiselleştirme bakımından ise oldukça iyi. Temanın bir çok kişiselleştirme ayarı mevcut.

#4 Awaken

Awaken teması bir haber magazin wordpress teması. Oldukça sade, hızlı ve güzel görünümlü bir tema. Bir çok ücretli temanın gördüğü işi rahatlıkla görecek cinsten.

#5 Colormag

Colormag haber magazin tarzında bir wordpress teması. Pro versiyonu olmakla birlikte ücretsiz versiyonu da oldukça güzel şeyler sunmakta.

#6 Mission News

Bu tema da gazete teması. Haber sitesi tarzı bir blog düşünüyorsanız, ya da sadece yazılarınızı sergileyeceğiniz güzel görünümlü bir tema arıyorsanız bu tema aradığınız şey olabilir.

#7 Blogger

Hem yazılarınızı sergilemek hem de hizmetlerinizi sunmak için basit ve minimal bir tema arıyorsanız, blogger teması tam da sizin için.

#8 Foodica

Foodica teması adı üzerinde yemek odaklı bloglar için düşünülmüş. Bu temanın profesyonel versiyonu da bulunuyor. Ücretsiz versiyonu da her ne kadar pro versiyonu kadar olmasa da güzel özellikler sunuyor. Aklınızda yemek odaklı bir blog açmak varsa düşünebilirsiniz.

#9 Blogging Box

Bu tema ücretli blog temaları sunan mythemeshop şirketi tarafından tasarlanmış. Bu şirket kaliteli ve hıxlı temalar üüretmekle meşhur.

Blogging box daha önce ücretli olarak sundukları temalardan bir tanesi, dolayısıyla oldukça profesyonel. Sitenize gönül rahatlığıyla kurup kullanabilirsiniz.

#10 Vertex

Görsel ağırlıklı bir site kurmak istiyorsanız, kullanmak isteyeceğiniz bir tema Vertex. Fotoğraflarınızı, gezi notlarınızı çok şık bir şekilde sergileyebilirsiniz. Tema hız bakımından da sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Yorum yapın