Genel

Stripe Kullanarak Kredi Kartı İle Ödeme Almak

Stripe kredi kartı ile ödeme alma konusunda dünyada zirvede bulunan şirketlerden bir tanesi. Kullanımı, kurulumu oldukça kolay ve güvenli. Peki Stripe ile Türkiye’den ya da dünyadan ödeme almak mümkün mü?

Stripe şirketinin çalıştığı ülkeler arasında malesef Türkiye bulunmuyor. Kısa zamanda Türkiye pazarına girmelerini umuyoruz ama girmeseler bile bazı dolambaçlı yollarla stripe hesabı almak ve bu sayede Türkiye dahil tüm dünyadan ödeme almak mümkün. Peki nasıl olacak bu?

Stripe İle Ödeme Almak

Stripe’a Türkiye adresinizi kullanarak üye olmanız mümkün değil. Ancak stripe’ın çalıştığı herhangi bir ülkeden adres vererek kolayca üye olabilirsiniz, mesela İngiltere.

Stripe hesabı almak için üç şeye ihtiyacınız var.

  1. İngilterede bir adres
  2. İngiltere telefon numarası.
  3. Son olarak İngiliz Poundu hesabı. (Dolar ya da Euro da olabilir.)

İngiltereden adres bulmak için bir tanıdığınızın adresini kullanabilir ya da adres sağlayan aracı kurumları kullanabilirsiniz. Bunu çok küçük ücretlere yapan şirketler var. Ben bu işi arkadaşımın adresini vererek hallettim.

Telefon numarası için de aynı şeyler geçerli. Tanıdığınız birinin telefon numarası işinizi görecektir. Muhtemelen doğrulama kodu bile gönderilmeyecek, yine de gerçek bir telefon numarası olması işi sağlama almak için gerekli.

Ve son olarak, aldığınız ödemeleri hesabınıza aktarmak için GBP hesabına (Bu dolar ya da Euro hesabı da olabilir.) ihtiyacınız var ancak bu hesap Türkiyede bir bankadaki hesabınız olamaz. İngiltereden bir hesap olması gerekiyor. Ama panik yapmayın. Bunu halletmenin çok kolay bir yolu var. Transferwise.

Transferwise uluslararası para gönderip alabileceğiniz bir hizmet.

Transferwise uluslararası banka hesapları açmanıza, para göndermenize ve almanıza yarayan bir şirket. Üye olmak tamamen ücretsiz ve Türkiye de çalışıyorlar. Yapmanız gereken buraya üye olmak ve verilen hesap bilgilerini Stripe hesabınıza tanımlamak. Bu kadar. Sonrasında parayı Türkiyedeki herhangi bir banka hesabınıza kolayca çekebilirsiniz.

Bu yöntem işe yarıyor ve şu anda kullanıyorum. Bir kaç defa ödeme aldım ve sorunsuz çalıştı.

Write A Comment