Hakkımızda

Acemiwm.com, yeni başlayanlar için web, internet, blog yazma, internetten para kazanma konularında bilgi paylaşmak için açılmış kişisel bir webmaster blogudur.

Blogun yazarı bir İngilizce Öğretmeni, Sosyolog ve Blog Yazarı olan Ümit Yaşar’dır.

Bu blogda özellikle internetten para kazanma yolları, satış ortaklığı gibi hakkında temel bilgiler bulacaksınız.

Web sitesi nasıl kurulur, arama motorlarında nasıl üst sıralara çıkılır soruları da cevap aradığımız sorular arasında.


Teknik Bilgiler

Acemiwm.com her haliyle minimalliği benimsemiş bir web sitesidir. Sitemizde sade bir tasarım, çok az sayıda eklenti kullanımı ve az ve öz anlatım yöntemini benimsedik. Belki merak edenler olur diye sitemizde kullandığımız tema ve eklentileri ve bazı diğer detayları burada paylaşıyoruz.

Tema

Sitemizin altyapısı wordpress olup kullandığımız tema ise studiopress’ten magazine pro temasıdır. Bu temayı seçme nedenimiz, sağlam kodlama ve hızdır. Bu yüzden bu temayı en hızlı wordpress temaları listesine aldık.

Eklentiler

Kullandığımız eklentiler ise, WP Fastest Cache Premium eklentisidir. Bu eklenti ile başka bir eklentiye ihtiyaç duymadan site hızınızı maksimum seviyelere çıkarabilirsiniz. Yapımcısı da bir Türk olan Emre Vona olup, normalde 50 dolar olan fiyatı, Türkiyeye özel 20 dolardır.

Bu eklentinin sitenizin hızına etkisini hakkında fikir edinmek için şu yazıyı okuyabilirsiniz; Wp-Fastest Cache.

Hosting

Hosting olarak da Turhost Paylaşımlı hosting paketlerini kullanmaktayız. Turhost Türkiyenin en hızlı ve stabil sunucularına sahip ve destek konusunda da son derece profesyonel çalışıyorlar. Güvenlik konusuna da önem veren bir şirket.

Turhosttan hosting almak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz (referanslı): Turhost Hosting Paketleri. Fazladan %15 indirim için “wptr” kodunu kullanabilirsiniz.